תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר

קורס עבודה בגובה

מאמר מתוך קטגוריית: מגזין

כל עובד שמעוניין לבצע עבודות בגובה של 2 מטר ומעלה חייב לעבור קורס עבודה בגובה. בקורס עבודה בגובה מקבל העובד לעתיד את כל המידע שהוא צריך על מנת לעבוד בשטח ואף מתנסה בשטח עצמו. בקורס עצמו לומד העובד לעתיד בהתאם לתחום שבו הוא רוצה לעבוד, כיצד לעבודה בהתאם להוראות העבודה בגובה. לאחר מכן הוא עובר מבחני הסכמה שבסיומם הוא מקבל תעודה והוא יכול לעבוד בעבודות הגובה. קורס עבודה בגובה עצמו נועד על מנת למנוע תאונות עבודה, פציעות של עובדים וכן מקרי מוות מיותרים.

למי מיועד קורס עבודה בגובה?

קורס עבודה בגובה מיועד לעובדים אשר מעוניינים לעבוד בעבודות גבוה של 2 מטרים ומעלה. ללא קורס עבודה בגובה העובד לעתיד אינו יכול לעבוד בעבודות גובה כלל וכלל. רק לאחר שעבר בהצלחה את בחינות הקורס כולל המעשיות יכול העובד לעבוד בעבודות גובה. מטרת הקורס היא לתת לעובד את הכלים העיוניים והמעשיים שהוא צריך בעת עבודתו בשטח, וזאת על מנת שלא יפצע במהלך עבודתו או ייהרג בתאונת עבודה. קורס עבודה בגובה הוא קורס חשוב לכל עובד לעתיד שמעוניין לעבודות בעבודות גבוה בהתאם לתחום בו בחר להתמחות.

אילו מקצועות עבודה בגובה נדרש בהם קורס?

מאחר שקיימים לא מעט מקצועות לעבודה בגובה הקורס חייב להיות מותאם אליה. המקצועות אשר נדרשים הדרכה בגובה הם: מתיקני גגות, עובדים על גגות איסוכרית, עובדים בהתקנת והרכבת קונסטרוקציות, עובדים על פיגומים, עוברים על במות הרמה, עובדים בחללים מוקפים, עובדים על סולמות עבודה.

מה לומדים בקורס עבודה בגבוה?

במהלך קורס עבודה בגובה נחשף העובד לעתיד לסכנות השונות בשטח בעת העבודה. בקורס לומד העובד לעתיד כיצד לתפעל את המכשירים שאיתם הוא עובד בגובה, כיצד להתמודד עם סכנות בשטח בעת העבודה, כיצד לאתר סכנות בשטח, באילו אמצעי מיגון להשתמש ועוד. הקורס אורך 5 ימים פעם בשבוע בשעות הערב והוא  מותאם בהתאם לסוג העבודה. בסיום הקורס ולאחר שהעובד לעתיד עבר את כל הבחינות בהצלחה כולל מבחן מעשי בשטח הוא מקבל תעודת הסכמה כעובד מוסמך אשר יכול לעבוד בעבודות לגבוה בתחום שלו. האישור לעבודה תקף לשנתיים בלבד לאחר  מכן עליו לחדשו  באמצעות רענון חוזר של הדרכות לעבודה אשר מתבצעת בגובה.

אם לא עושים קורס הדרכה לגובה מה קורה?

במידה והעובד לעתיד לא מבצע קורס הדרכה לגובה הוא אינו יכול לעבוד בעבודות גובה כלל וכלל. מעבר לכך, גם לאחר שסיים את הקורס עצמו האישור שהוא מקבל לעבוד בעבודות גובה הוא למשך שנתיים בלבד, לאחר מכן עליו לבצע רענון שוב ולעשות הדרכות בעבודה לגבוה על מנת להמשיך לעבוד בעבודות לגובה. לכן העובד מבצע כל הזמן הדרכות לגובה בלי שהוא מודע לכך. ככל שהעובד עובר יותר ויותר הדרכות כך הוא מטמיע במוחו טוב יותר כיצד לעבוד בגובה ולשמור על עצמו מפני תאונות עבודה או פציעות בשטח בעת העבודה עצמה.

הצטרף