תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר

סדנאות לבתי ספר - לתלמידים ולמורים

מאמר מתוך קטגוריית: מגזין

ילדים בבית הספר לומדים מגוון שיעורים חינוכיים ומעשירים, אך מעבר לשיעורים הרגילים ישנן חברות אשר מעניקות שיעורים תוכניות לימודיות מרתקות וחשובות שמשפרות את הילדים במגוון רחב של היבטים נקודה בין היתר, חברות אלו עוסקות  בהקניית ביטחון עצמי, שיפור יכולות מנהיגות, שיפור שיתוף הפעולה בין התלמידים, הקניית כלים לעמידה מול קהל, אומנויות הדיבייט ועוד מגוון רחב של היבטים אשר מוענקים בצורה כיפית אשר הילדים מתחברים אליה, נהנים ממנה כפעילות אשר שוברת את השגרה של לימודי בית הספר.

סדנאות אלו מועברות לבתי ספר על ידי חברות חיצוניות אשר עובדות בשיתוף משרד החינוך כחלק מתוכנית "הכלה" או תוכניות אחרות של משרד החינוך ואף תוכניות אשר לא נחשבות כחלק מתכניות אלו אך מאושרות על ידי משרד החינוך לצורך מתן שירותים לבתי ספר. חברות מסוג זה מעניקות שירותים לבתי ספר בכל רחבי הארץ, חלק מהשירותים ניתנים בשעות היום בבוקר וחלק ניתנים בשעות הערב כפעילות "אקסטרה".

סדנאות גיבוש ו-ODT לתלמידים

לתלמידים מגיע לא רק ללמוד אלא גם ליהנות ולכן בין היתר מתבצעות סדנאות גיבוש לתלמידים וסדנאות ODT - פעילויות אשר מתרחשות בדרך כלל (בהתאם לתנאי מזג האוויר) מחוץ לכיתה ומאפשרות לילדים תמרון במרחב גדול ותחושה של צורך עז לעמוד במשימה יוצאת דופן שהם לא רגילים אליה. סדנאות או די טי נחשבות לסדנאות פופולריות בקרב בתי ספר וכל בית ספר עורך סדנאות כאלו מדי חודש לכיתות השונות. 

תמונה מתוך פעילות דיבייט של חברת "שרביט"

סדנאות לא רק לתלמידים אלא גם למורים

מעבר לסדנאות אשר עוברים תלמידי בית הספר, גם המורים זכאים לשבירת שגרה. סדנאות אשר מועברות למורים ובאות להעמיק את הידע שלהם בשיטות החינוך השונות אלו סדנאות פופולריות מאוד אשר עוברים מורים במשך השנה. מעבר לכך, גם סדנאות גיבוש למורים ואנשי הצוות בבית הספר יכולות בהחלט להיות פיתרון נהדר לגיבוש ושיפור עבודת הצוות בקרב סגל בית הספר. כל חברה אשר מעניקה סדנאות כאלו בדרך כלל מכינה תכניות משלה. 

חברת שרביט למשל, אשר נחשבת לאחת החברות המובילות בישראל בתחום הסדנאות לבתי הספר, מעניקה סדנאות odt למורים בהן צריכים המורים להכין מוכנת  "רוב גולדברג" והעבודה המעניינת והיצירתית הזו פותחת את הראש ומעניקה למורים חוויה יוצאת דופן שבה כולם יכולים ללמוד משהו תוך כדי הנאה מרובה. 

לפרטים אודות סדנאות לאנשי חינוך

הצטרף