תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר

לימודי אנגלית - כל השיטות

מאמר מתוך קטגוריית: מגזין

כולנו מבינים את החשיבות של ידיעת השפה האנגלית ואין צורך להרחיב על כך. אז מהן השיטות הטובות ביותר ללמוד אנגלית ומהם היתרונות והחסרונות של כל שיטה? על כך במאמר הבא.

מורה פרטי - אחד על אחד

ובכן, לימוד אנגלית בשיטת אחד על אחד היא כנראה השיטה הטובה ביותר ללמוד אנגלית וזו אשר מביאה את התלמיד לקצב התקדמות גבוה ולשיפור בהישגים תוך זמן קצר.

הסיבה לכך היא משום שכך המורה יכול להתאים את קצב ההתקדמות ושיטת הלימוד לפי המצב והרמה שבהם התלמיד שלו נמצא. בנוסף, המורה יכול לזהות בצורה ממוקדת את המקומות בהם התלמיד חלש יותר וכך להתאים לו תרגילים לחיזוק באותם המקומות. החיסרון של שיטה זו הוא בכך שבהשוואה לשיטות אחרות זו השיטה היקרה ביותר, למרות שהיום יש פתרונות וניתן ליהנות משיעורים פרטיים אונליין או שיעורים פרטיים בטלפון מה שמוזיל את העלות.

לימוד בקבוצה

שיטת לימוד זו יעילה גם כן משום שדרך הקבוצה אפשר ללמוד המון. היום ניתן להצטרף לקבוצות ללימוד אנגלית בהתאם לרמה שבה אנחנו נמצאים. במהלך השיעור מתרגלים גרמר, קריאה, כתיבה, שמיעה ודיבור דרך מגוון של תרגילים. לילדים בגיל הרך משלבים גם משחקים, שירים ועוד דברים מעניינים דרכם אפשר ללמוד את הבסיס של השפה האנגלית.

לימוד דרך מגזינים בבית

אחת השיטות שתפסו תאוצה בשנים האחרונות הוא לימוד עצמי דרך מגזינים. היום ניתן להצטרף למנוי שבועי או חודשי קבוע ולבחור מגזין באנגלית בהתאם לנושאים שמעניינים אותנו:

  • תיירות
  • מדע וחלל
  • היסטוריה
  • גיאוגרפיה
  • דתות
  • עיצוב
  • בישול
  • ועוד…

המגזין מגיע עד לפתח הבית ודרכו אנו יכולים לקרוא כתבות, לענות על חידות, לפתור תשבצים ולהעמיק בצורה משמעותית את הידע שלנו בשפה האנגלית.

לימוד דרך הטלוויזיה

שינוי אדיר חל בתכנים אליהם אנו נחשפים דרך הטלוויזיה בשנים האחרונות. כניסה של נטפליקס ועוד שחקניות רבות אחרות לעולם התקשורת מאפשר לנו לסנן את התכנים שאנו צופים בהם. דרך הטלויזיה ניתן לצפות בסדרות וסרטים עם או ללא תרגום באנגלית מה שיכול לשפר את השפה בצורה משמעותית ובצורה חוויתית.

יתרונות - תמיד זמין

חסרונות - לא מתרגלים דיבור

קריאת ספרים

דרך נוספת להעשיר את הידע שלנו בשפה האנגלית, לצבור אוצר מילים ולתרגל את השפה באופן מקצועי היא דרך קריאת ספרים. היום יש אינספור ספרים המתורגמים מעברית לאנגלית או ספרים בשפת מקור בכל נושא שרק תבחרו. לפני השינה או בזמן הפנוי אפשר לקרוא כמה עמודים, לתרגם כמה מילים שלא הבנתם וזה עושה את העבודה.

יתרונות - תמיד זמין

חסרונות - לא עובד על כל היבטי השפה

צפייה בסרטונים ביוטיוב, פודקאסט

אם לא התחברתם לשיטות האחרות או שאתם רוצים לתרגל בעיקר את השמיעה בהיבט של השפה האנגלית, תוכלו להריץ סרטונים ביוטיוב או להאזין דרך הסמרטפון לפודקאסטים במגוון של נושאים שמעניינים אתכם.

יתרונות - תמיד זמין

חסרונות - פחות מתרגלים קריאה וכתיבה

הצטרף