תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר

לימודים מעל גיל 30

מאמר מתוך קטגוריית: מגזין

לפעמים, אדם מגיע לגיל 30 או 40 והוא מתחיל להבין שאמנם יש לו עבודה כרגע, ויש לו ילדים בבית ספר והחיים נמצאים בשגרה מתמדת, אבל משהו חסר וצריך לבצע שינוי. החלפת מקצוע בגיל מאוחר היא דבר לא פשוט, זה אפילו אתגר, אבל יש מצבים שבהם גם אין ברירה או שזה פשוט חלום שתמיד רציתם לעשות ולא היה לכם את הזמן או האפשרות. יש לא מעט אנשים כאלו, יכול להיות שגם אתם.

הסטטיסטיקה מצביעה על כך שהאדם הממוצע מחליף את הקריירה שלו לפחות 4-7 פעמים בחייו. בנוסף, סטטיסטיקה נוספת שאולי תנחם אתכם, היא ששליש מהאנשים שלומדים תואר הם בגילאי 30 ומעלה. זה בא לידי ביטוי בעיקר בתארים מתקדמים כמו תואר שני למשל, אך לא רק. 

מה מתאים לכם?

ראשית עליכם להבין מה אתם רוצים להשיג ואילו תחומים יובילו אתכם לשם. אם אתם רוצים לבחור מקצוע שאתם אוהבים או מקצוע שיניב לכם כסף אלו 2 אפשרויות שונות, וכמובן שגם במקרה הראשון, צריך לקחת את העניין הכלכלי בחשבון. אם אתם רוצים להסתפק בהכשרה למקצוע חדש, יש המון מקצועות מתאימים ומגוון קורסים שפונים לגילאים שונים כולל לימודים מעל גיל 30. שימו לב שישנם גם קורסים שאפשר להעביר אונליין, אם אתם מרגישים שזה יותר מתאים לכם הן מבחינת זמן והן מבחינת נוחות. 

ניהול זמן

אתם גם צריכים לקחת בחשבון את הזמן שלכם. הרבה אנשים בגילאי 30 ומעלה צריכים לעבור תוך כדי הלימודים ולכן לימודים אונליין הם בחירה טובה, אך יש גם אופציה אחרת שהיא לימודי ערב. אמנם זה יקשה לכם על היום-יום אבל בסופו של דבר זה עדיף מאשר לעזוב את העבודה לגמרי, כי במקרים שבהם עוזבים את העבודה, לחצים כלכליים יכולים להשפיע ולהזיק אפילו עוד יותר. 

כסף

הבחירות השונות למקצוע עתידי עולות סכומי כסף שונים ואפשרויות התשלום משתנות. מוסדות שונים גובים את התשלום בצרוה שונה וכלן בררו את האופציות שלכם, בררו מה אתם יכולים להקציב לעצמכם ואיך תוכלו להסדיר תשלום. אם צריך, תדחו את הלימודים מהתאריך שתיכננתם ותתחילו לחסוך כסף בצד ללימודים. 

לסיכום, גיל 30 לא אמור להיות מכשול גדול לאנשים שרוצים לעשות שינוי בחיים. זה אפילו מאוד נפוץ לבצע שינויים משמעותיים בתחום הקריירה בגיל הזה. תכנון נכון כדי שתישארו ביציבות כלכלית זה המפתח להצלחה בלימודים מעל גיל 30.

הצטרף