תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר

כך תכינו את ילדכם למבחן מחוננים בכמה פעולות פשוטות

מאמר מתוך קטגוריית: מגזין

אם אתם חושבים כי ילדכם עשוי להיות מחונן, יש מספר גורמים שאתם חייבים לקחת בחשבון. לפניכם מאמר המפרט את המידע הרלוונטי שיעזור לכם להכין את ילדיכם לקראת מבחני מחוננים.

גלו את כל המידע הרלוונטי בנוגע למבחן המיועד של ילדכם

חשוב מאוד לדעת איזה מבחן בדיוק יעשה ילדכם ובאיזו רמה. בררו מתי יבוצע המבחן, באיזו שעה להגיע עם ילדכם, כמה זמן ייקח המבחן ומה על ילדכם להביא איתו למבחן (למשל, עפרונות, מחק וכו').

ודאו כי מילאתם עם ילדכם את כל הניירת הנדרשת ושהגשתם אותם בזמן (בנוסף, אם קיים תשלום, ודאו ששילמתם בזמן). בררו אם יש חומרי לימוד לתרגול בבית המסופקים על ידי בית הספר או עורכי המבחן.

לפני עשיית המבחן, ילדכם צריכים להיות מצוידים בכלים (דוגמת העיפרון), אך גם להיות מודעים לתנאים החלים בזמן המבחן. מבחני הכנה למחוננים בדרך כלל יהיו בפורמט קבוע (מספר קבוע של שאלות לכל נושא, הגבלת זמן וכו').

דרך מצוינת להתמודד עם תנאי המבחן היא לחלק את המבחן לחלקים ולהיות מודעים לזמן. הידיעה שיש הפסקה לשירותים, יכולה לעזור לילדכם לארגן מחדש את זמנו ואת מהלך חשיבתו מה שיחזיר אותו לכיתה רענן יותר ונכון לענות על שאלות.

עזרו לילדכם ללמוד איך ללמוד

ברגע שאתם יודעים את כל המידע הרלוונטי, עכשיו זה הזמן להתמקד בילד שלכם. הנחיית הילד בתהליך זה עשויה להיות לא פשוטה אך ללא ספק מדהימה. בעזרת מבחני הכנה למחוננים באינטרנט, תוכלו לעזור לילד שלכם לרכוש הרגלי למידה טובים ולבחון את המיומנויות שלו.

התחילו בקריאת המדריכים למבחן. בהם תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ לכם על סוגים שונים של שאלות, אסטרטגיות חשיבה וכיצד לגשת לשאלות. ברגע שלמדתם מן המדריך את מה שהילד שלכם צריך, תוכלו להיות סימולציה נהדרת עבורו.

שמירה על הילד ממוקד

להשאיר את הילד ממוקד ומרוכז יכול להיות מאוד קשה. הקפידו להיות תומכים, וקבעו ביחד עם הילד שיטת לימוד שתהיה לו הכי יעילה.

חרדת ביצוע

היו מודעים לעובדה שלילדים לעתים יש חרדות מביצוע מבחנים. אמנם הדבר מאוד נורמלי, להרגיש לחוץ לפני מבחן, ישנם ילדים שסובלים מחרדה קשה שעלולה לפגום בביצועיו בבחינה.

ביטחון היא מילת המפתח להצלחה במבחן. סיימו עם ילדכם את הסימולציה הארוכה ביותר של המבחן, הבינו היכן החולשות שלו והיכן הוא שולט בחומר, עברו איתו על השאלות והפיחו בילדכם ביטחון בהצלחה האישית שלו.

אם אתם בטוחים שילדכם למד את כל החומר הנדרש לבחינה, שעשה את כל מבחני הכנה למחוננים הקיימים ברשת וכי הוא בטוח בעצמו לא פחות, כל שנותר הוא לשלוח את ילדכם למבחן ולחכות לציון (שלכם כמובן, לא משנה), שיגיד האם ילדכם מחונן או לא.

הצטרף