תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר

ייעוץ לימודים – התשובה המושלמת להתלבטות שלכם

מאמר מתוך קטגוריית: מגזין

סיימתם צבא? חזרתם מהטיול הגדול? בוודאי אתם מתלבטים עכשיו מה הצעד הבא. בין מציאת עבודה כדי להכניס קצת כסף, לבין מחשבות על העתיד, מתחילה ההתלבטות גם לגבי לימודים: אולי קורס מקצועי וקצר שישיר יכניס אתכם לעבודה? אבל בעצם... תואר נחשב יוקרתי יותר ופותח יותר דלתות. ומצד שני מה לגבי הבגרויות והפסיכומטרי שצריך לעשות כדי להתקבל? נשמע מבלבל? בהחלט! בדיוק עבור השאלות הרות הגורל הללו, קיימים שירותי ייעוץ הלימודים. אך גם פה, יש לא מעט כאלו. במאמר זה נפנה זרקור ונסביר בקצרה אתההבדל בין שירותי ייעוץ הלימודים השונים.

ייעוץ לימודים על ידי  הקרן להכוונת חיילים משוחררים

קרן זו שנועדה כדי לסייע למי שהשתחררו זה עתה מהצבא, מסייעת לא רק בנושאי לימודים אלא גם במיצוי כל הזכויות המגיעות לכם כחיילים משוחררים טריים, עד 5 שנים מהשחרור. בכל מה שקשור להחלטה על לימודים, תוכלו למצוא בקרן מידע בסיסי על המוסדות השונים, אלו מהם מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה או כל גוף רגולטורי מסודר אחר, וכן תיאור בקצרה על כל תחום. כמו כן, תוכלו לקבל מידע על השלמת בגרויות ופסיכומטרי ולהבין אלו מסלולים יכולים להיות מכוסים על ידי מענק השחרור שקיבלתם.

יתרונות: הבנה לגבי מיצוי הזכויות שלכם באופן מעמיק, הזדמנות לפתוח את הראש לגבי מסלולי לימודים שונים.

חסרונות: מי שנותן את הייעוץ אינם יועצים תעסוקתיים או פסיכולוגים בתחום אלא עובדים אזרחים של הקרן. לא תמיד המידע על מסלולי הלימודים הוא המעודכן ביותר שבנמצא. מידע כללי מאוד שלא יעזור לכם להתמקד אם אתם מבולבלים לגבי שפע המסלולים שיש לעולם הלימודים להציע.

שירותי הכוונה תעסוקתית במכוני אבחון שונים ובאוניברסיטאות

כאן מדובר בשירות שהוא אינו חינמי אך הוא מקיף מאוד. במכונים אלו, יסייעו לכם באמצעות שיחות עם פסיכולוגים תעסוקתיים ויועצים מוסמכים בענייני לימודים וקריירה להבין מה המסלול קריירה שיותר מתאים לכם. התהליך כולל חוץ מהשיחות גם מבחנים פסיכוטכניים כדי להבין את החוזקות והחולשות שלכם ולעיתים תתבקשו גם למלא שאלונים שנוגעים להעדפות שלכם או לדעות שלכם לגבי נושאים מסויימים. התהליך הוא לא קצר ויכול להמשך גם חודש ימים, אך בסופו תצאו עם המלצות אישיות למסלולי קריירה שעשויים להתאים לכם על סמך האבחון האישי שנעשה עבורכם.

יתרונות: התאמה אישית לכישוריכם, עבודה מול אנשי מקצוע בתחום, מידע מקיף ומעודכן על מסלולי הלימוד השונים, סיוע בפירוק התלבטויות ובלבול לגבי עיסוקים או כישורים מסויימים שלכם שאתם תוהים לגביהם....

חסרונות: תהליך ארוך יחסית שעשוי גם לקחת 10-12 פגישות עד לסיומו, דורש מבחנים פסיכוטכניים ארוכים ומתישים, השירות נועד לסייע בהחלטה, לא לעשות את ההחלטה עבורכם והוא מוגדר כיעוץ בלבד ולא תוצאות מחייבות.

פגישות ייעוץ לימודים במוסדות הלימוד השונים

כאן מדובר כבר בשלב אחד קדימה. בהנחה והחלטתם על מוסד הלימודים שתרצו ללמוד בו או על מסלול כללי שמעניין אתכם, בפגישת ייעוץ הלימודים במוסד שבחרתם יפרשו בפניכם את כל אופציות הלימודים בהתאם לנתונים האישיים שלכם – בגרות או פסיכומטרי וכמובן בהתאם למסלולי הלימוד שפתוחים עדיין להרשמה. בפגישות הייעוץ גם יוכלו לתת לכם אינפורמציה על ההתמחויות השונות במסגרת כל מסלול והאם קיימות אופציות להעשרת הלימודים כמו לימודי תעודה יחד עם התואר המוצעות במספר מכללות אקדמיות כיום, כדוגמת המסלול האקדמי המכללה למינהל.

יתרונות: שקיפות בקשר לסיכויי הקבלה שלכם למסלול, קבלת המידע הכי מדוייק ועדכני על מסלולי הלימוד שמעניינים אתכם במוסד הספציפי, אופציה להתרשמות ראשונית משירותי מוסד הלימודים שמעניין אתכם עוד טרם תשלום שכר הלימוד, הפגישה היא חינמית ואינה מחייבת!

חסרונות: הפגישה ממוקדת בעיקר על מוסד לימודים ספציפי ומה שיש לו להציע לכם, מגוון מסלולים יחסית קטן שתוכלו להתרשם ולקבל מידע לגביו, פחות נגישות- בניגוד למרכזי הייעוץ המקצועי שמפוזרים ברחבי הארץ, בפגישת ייעוץ של המוסד, תצטרכו להגיע למוסד באופן עצמאי כדי ליהנות מכל המידע.

מתלבטים לגבי לימודים? במקום לחפש מידע באינטרנט ולהגיע לחור שחור, העזרו בשירותי הייעוץ השונים ותנו לעצמכם מענה אמיתי ואישי שיסייע לכם לקבוע את העתיד שלכם בצורה נכונה יותר. הזמן או הכסף שתשקיעו, יחזירו את עצמם תוך זמן קצר.

הצטרף