תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר

הנדסאי בניין - מה זה?

מאמר מתוך קטגוריית: מגזין

הנדסאי בניין הוא תואר הנלמד במוסדות לימודיים שונים. מדובר באחד מתחומי הלמידה המאתגרים ביותר ולכן סטודנטים רבים נרשמים ללימודים הללו. החשיבה המהותית היא שענף הבניין פעיל תמיד, יש התחלות בנייה, יש שיפוצים, קיימות תוכניות רחבות היקף בכל עיר כמעט על פינוי בינוי ותמ"א 38 כך שזהו מקור פרנסה די בטוח עבור אדם שהוא מקצועי ואחראי בעבודתו.

לא כל מקצוע שאדם לומד מעניק לו את הביטחון שאכן יימצא בו עבודה אך תחום הבינוי הוא סוג של עיסוק שיש בו תמיד עבודה להרבה שנים קדימה. לכן מי שלומד כראוי וממצה את היכולות שלו, יוכל ליהנות מעבודה כשכיר או כעצמאי.

תחומי הלמידה כוללים כמה וכמה תפקידים באתרי בנייה. אם ההנדסאי מועסק על ידי קבלן הוא זה שדואג להוציא לפועל את כל תוכניות הבנייה בהתאם להנחיות, פיקוח על עבודתם של קבלני המשנה בהיבטים של איכות הבנייה, ההקפדה על בנייה באמצעות חומרי הגלם הרשומים בכתבי הכמויות אשר עומדים בתקן הישראלי וביצוע המשימות השונות על פי התוכניות שאושרו באופן מדויק.

ההנדסאי הוא גם זה שמאשר חלופות אם אי אפשר להשיג חומר גלם או מוצר מסוים, קבלן המשנה מציע חומר דומה או פריט דומה ורק אם הוא עונה על כל הקריטריונים, ההנדסאי יאשר חלופה זו.

לימודי הנדסאי בניין

מדובר בלימודים מרתקים ומעניינים מאד כיוון שקיימים בהם הרבה תחומי עניין הנלמדים באופן מעמיק ומקיף. בין התחומים שלומדים בקורס הנדסאי בניין הם חישוב כתבי כמויות של חומרי בנייה נדרשים על פי אופיו של כל פרויקט, תוכנות חדשניות של כתבי כמויות, שימוש בתוכנת דקל ככלי עבודה לקבלת מידע על עלותם של שירותים שונים, תוכנת אוטוקאד, תכנון מבנים, תכנון תשתיות שונות, תכנון קונסטרוקציות של בטון וברזל, חישוב כמויות ועוד.

במהלך הקורס הנדסאי בניין רוכש הסטודנט את הבסיס לו הוא זקוק כדי לנהל ולפקח על פרויקטים שונים כדי לוודא שכל אחד מהשלבים מתבצע על פי הדרישה. בסמכותו של המפקח לבקש להרוס עבודה שלא בוצעה על פי הדרישה, וכך קבלן המשנה יבצע אותה שוב בהתאם לבקשה תוך שימוש בחומרי בנייה תקניים. האפשרות לעסוק בנישה מסקרנת ומגוונת זו אפשרית לאחר רישום בפנקס הטכנאים וההנדסאים.

לימודים גבוהים

כדי לקבל את דיפלומת הנדסאי בניין יש לסיים לימודים בקורס ייעודי אשר נמשכים כשנתיים וחצי, הכוללים לימודים ובחינות. מי שצולח את הבחינות מקבל תעודה זו.

לימודי ההנדסאות הם קלים יותר מאשר לימודי ההנדסה ולכן הם גם קצרים יותר. עם זאת הם מאפשרים להיות חלק מהותי בצוותי העבודה של קבלנים או יזמים.

מדובר בתחום אשר בדרך כלל יש בו צורך בעובדים ולכן ברוב המקרים מסיימי הקורס מצליחים די מהר להתברג באחת מחברות הבנייה המובילות במשק.

הצטרף