תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר

איך תמצאו מכון אבחון לסטודנטים?

מאמר מתוך קטגוריית: מגזין

לקויות למידה אלו קשיי למידה שמשפיעים על אנשים רבים בכל שלבי החיים. ילדים קטנים מגלים את לקויות הלמידה שלהם כגון דיסלקציה, הפרעת קשב וריכוז ודיסקלקוליה למשל בגילאים מאוד מוקדמים. כבר בתקופת הגן המאוחרת או בתקופת בית הספר היסודי אפשר להרגיש את ההשפעה של לקויות הלמידה ולכן יש צורך לבצע אבחון.

עם זאת, פניה לאבחון פעם אחת בלבד בגיל צעיר אינה מספיקה. אנשים מבוגרים בגילאים מאוחרים יותר כגון בתקופת הצבא או לאחר מכן, נדרשים ללכת לאבחון פעם נוספת על מנת ללמוד שוב על הקשיים שלהם ועל מנת שיוכלו ללמוד באוניברסיטה או המכללה ביתר קלות. בתקופת הלימודים האקדמאים מרגישים סטודנטים רבים שהלימודים קשים להם, ולא בגלל שהם לא מצליחים להבין את החומר, אלא בגלל שקשה הם להתרכז בלימודים או לשמור על סדר ואירגון שנדרשים להם כדי ללמוד או להגיש עבודות. בשביל זה יש צורך ללכת לאבחון נוסף ולהבין איך להתמודד עם הקשיים האלו וגם כדי לקבל הקלות והתאמות לתקופת הלימודים. מכיוון שיש להקלות והתאמות אלו תוקף, אין אפשרות ללכת רק פעם אחת לפני הבגרויות, אלא יש ללכת שנית ולקבל את האישורים המתאימים מאנשי מקצוע.

איך פונים למכון אבחון?

ישנם מכוני אבחון שמבצעים אבחונים בכל רחבי הארץ. יש סניפים רבים שמפוזרים בצפון, במרכז ובדרום ויש אף מכוני אבחון שמבצעים אבחון עד הבית. יש בכך יתרון גדול. אבל איך מוצאים את מכוני האבחון המתאימים לכם? ובכן, אפשר לחפש בגוגל ולמצוא מגוון רחב של מכוני אבחון. אפשר גם לחפש בפייסבוק ולמצוא המלצות רבות ואפשר גם לשאול אנשים שאתם מכירים שאולי הלכו או מתכננים ללכת למכון אבחון. אם תמצאו קבוצה של אנשים שמעוניינים לעשות אבחון, תוכלו אפילו לקבל הנחה לקבוצות ולכן יש בזה יתרון גדול. מכוני האבחון מתאימים הן לילדים והן לסטודנטים.

אבל אופציה חדשה שנפתחה לאחרונה היא האפשרות להשתמש בשירות שמרכז בתוכו את מכוני האבחון הישראלים במקום אחד ומאפשר לכם לקבל הצעות מחיר שונות בשליחה של טופס אחד. מדובר באתר YAR - אינדקס מכוני אבחון. האתר מאפשר לכם לראות מכוני אבחון שונים בהתאם לאפיון השונה שלהם. האתר יאפשר לכם לקבל מידע על מכוני האבחון השונים ולראות איזה סוגים של אבחונים הם עורכים וכמובן ליצור קשר עם מכוני האבחון. 

לכניסה לאתר לחצו כאן.

הצטרף