תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר

איך לבחור מסלול לימודים גבוהים?

מאמר מתוך קטגוריית: מגזין

השאלה שאנו צריכים לחשוב את עצמנו היא איך נהיה מאושרים ומה אנחנו צריכים לעשות בכדי להיות מרוצים בחיינו. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי יש משמעות אדירה לשאלה במה אנחנו עובדים. עבודה היא הרבה יותר מאשר רק משכורת שנכסת בעשירי לחודש או בראשון אלא היא משפיעה על כל חלק וחלק בחיינו. העניין עם עבודה הוא שאנשים אשר עובדים במקצוע שאותו הם למדו במוסד להשכלה גבוהה יהיו לרוב הרבה יותר שמחים וזאת מכיוון שהם מגשימים את עצמם ומכיוון שהם חווים תחושת סיפוק הרבה יותר גבוהה. לכן כאשר אתם באים לבחור מסלול לימודים גבוה אתם צריכים קודם כל לשאול את עצמכם היכן אני אגשים את עצמי, איפה יהיה לי מעניין ומה ירגש אותי ואז לקבל את ההחלטה היכן ומה ללמוד.

שימו לב מה יקרה בשוק העבודה עוד עשר ועשרים שנה

אך כאשר אנחנו מתחבטים בשאלה איזה תואר ראשון לקחת אנחנו צריכים לקחת בחשבון עוד הרבה יותר דברים פרט לשאלה היכן יהיה לי מעניין. בין היתר אנחנו חייבים לשאול את עצמנו מה יקרה בעולם העבודה עוד עשר ועוד עשרים שנה. האם בעתיד יהיה ביקוש למהנדסי ביוטכנלוגיה? האם עוד עשור עדיין יצטרכו תזונאים? השאלות הללו הן חשובות ביותר בכדי שאנו נקבל את ההחלטה החכמה ביותר בתחום ונוכל לקבל החלטה מה ללמוד. תארו לכם כי הלכתם ללמוד תחום מסוים ואז גיליתם בסיום הלימודים כי פשוט אין כבר ביקוש לתחום הזה, זה לא רק שביזבזתם ארבע או חמש שנים מהחיים שלכם אלא גם שכעת אתם צריכים להתחיל את כל תהליך הלימודים מהתחלה.

מדוע כדאי לבחור במכללה ציבורית?

עליכם להבין כי כיום הצעד החכם ביותר שאתם יכולים לעשות זה ללכת וללמוד תואר ראשון במכללה ציבורית. עליכם לקחת בחשבון כי תואר זה יענה על הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר שיש וזאת עקב העובדה כי תואר במכללה ציבורית עולה בדיוק כמו תואר באוניברסיטה אך אתם תיהנו מן היחס שיש במכללות. כך אתם מרוויחים מכל העולמות ויכולים להיות בטוחים כי המוסד יענה על הצרכים שלכם בצורה מושלמת וזהו משהו שכדאי לחשוב עליו. עליכם לזכור כי הרמה האקדמית במכללות ציבוריות היא מאוד גבוה באופן יחסי וזהו גם כן יתרון שאי אפשר להכחיש אותו.

שימו לב למוניטין שיש למוסד להשכלה גבוהה שבו אתם מעוניינים

כאן אנחנו מתחברים לנקודה נוספת והיא שאנחנו צריכים לעשות כל מאמץ בכדי לבחור את המוסד הטוב ביותר ללימודים בין אם אלו לימודים לתואר מתקדם או תואר ראשון. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי יש השפעה אדירה למוניטין של מוסד הלימודים ופעמים רבות המוניטין הזה יקבע באיזה קלות אתם תצליחו למצוא עבודה.

הצטרף